Шкільні новини

Андріївські вечорниці!!!

“Гей, на наших вечорницях
Хто сумний – розвеселиться!”


     З-поміж найбільших зимових свят чи не найвеселішим та найочікуванішим був день Андрія, 13 грудня, коли, за українським звичаєм, сільська молодь збиралася в одній хаті на так званих «великих» вечорницях, влаштовуючи там усілякі забави.

   Де панує неповторний дух жартів та веселих пісень, де ллється повноводною рікою мелодійна українська пісня , де парубки силою міряються, а дівчата, наче квіточки мліють від задоволення приготування вареничків та вишивання, там проходять зимовими вечорами веселі українські вечорниці.   Останні роки національний колорит все більше набуває популярності на святах - і це безперечно. Вся Європа захоплюється нашими неповторними стравами, традиціями, красою природи і дівочої вроди...

    З метою відтворення обряду проведення вечорниць у Первомайській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №12 у 7-Б класі, класний керівник Лаврук Г.О., були проведені українські вечорниці. Тут було розкрито красу обряду. Учні мали велике бажання відроджувати і оберігати народні звичаї, робити добре і мудре. Виконуючи багато пісень душі дітей були переповнені почуттям любові до рідного краю.
   Це було свято народної мудрості та свято української народної пісні, бо які ж вечорниці без неї – милої, веселої, дорогої нам з дитинства – української народної пісні.
   Веселі конкурси, чарівне ворожіння,запальний український танець, смачна калита - все дарувало радість. Але особливо були до смаку гарячі варенички та калита, які для учнів класу приготували батьки.  Щиро дякую Вам, дорогі батьки,  за допомогу у проведенні свята!


Создать сайт
бесплатно на Nethouse